Komisja Europejska

Finansowanie projektu

The Consumer Classroom to założony przez Unię Europejską portal dla nauczycieli z całej Unii, który zapewnia im materiały do nauczania postaw konsumenckich. Przeczytaj więcej

Wydziały (dyrekcje generalne)

DG ds. Sprawiedliwości i Konsumentów
Dyrekcja Generalna ds. Edukacji i Kultury
Dyrekcja Generalna ds. Badań Naukowych i Innowacji
Sieci komunikacyjne, treści i technologie

Komisja Europejska
Zobacz więcejZakończ


Jagamismajandusest koolitunnis

0 komentarze

2017. aastal pööras Euroopa Komisjon ning sealhulgas Consumer Classroom suurt tähelepanu jagamismajanduse temaatikale. Muuhulgas avaldati kõikides EL keeltes õppekomplekt, mille abil saab noortele selgitada, kuidas jagamismajandus toimib.

Paraku on samaaegne info üleküllus ja puudus tekitanud olukorra, mil üle poole Euroopa tarbijatest ei tea, kelle poole probleemide korral pöörduda ehk siis kes vastutab ja kas seadusest tulenevad tarbija õigused üleüldse kehtivad. Veel paar aastat tagasi tähendas jagamismajandus mingite asjade jagamist väikses ringis, näiteks naabrid kasutavad ühiselt ostetud muruniidukit, sest enamuse ajast seisev niiduk on mitme pere peale soodsam osta ja ülal pidada. Sellisel juhul ei ole regulatsiooni vaja. Täna sekkuvad jagamisse ka kolmandad isikud ehk platvormid, kelle vahendusel on taolisi tehinguid võimalik sõlmida. Seega on naabrisuhtest välja kasvanud teenused, mille ulatus väljub naabruskonna piiridest. Selline uus raamistik nõuab mõistete uut sisustamist ja põhireeglite vormistamist.

Seega jagamismajandust kui moodsat majandusmudelit ei peaks takistama, ent selguse huvides tuleb kokku leppida teatud mängureeglites, mis edendaks ühelt poolt majandust, teisalt tarbijate heaolu.

Praegused noored kasvavad üles keskkonnas, kus nad ei pruugi mõista, miks on oluline teatud reeglid selgeks rääkida. Üldistades võib öelda, et nad on rahul olukorraga, kus turg reguleerib end ise ning probleemide korral piisab, kui tarbija kirjutab negatiivse arvustuse. See aga eeldab, et nad on ise piisavalt palju eeltööd teinud ning oma riskid läbi kaalunud. Kas aga tänapäeva kool ja ühiskond seda toetab, on teine küsimus.

Anne-Mai Helemäe 0
expert
I am working as an executive specialist of consumer education in Estonian Consumer Protection Board. My main interests are how to improve financial literacy and how to reach young people in order to learn more about the rights and obligations as consumers.
POWRóT DO GóRY
Informacje
We are sorry but we cannot execute your request. The page was not found.
We are sorry but at this moment you don't have access to execute the request ?
We are sorry but i cannot execute your request. A internal server error occurred
Comment Report
Potrzebujesz pomocy? Zajrzyj do naszejsekcji pomocy