Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pritarė Konkurencijos tarybos išvadoms, jog „Mediashop“ interneto svetainėje www.elektromarkt.lt skleidė reklamą, kurioje vartotojams siūlė įsigyti „LG“ televizorius su nuolaidomis, kurios buvo dirbtinai padidintos, nes skaičiuotos nuo seniai taikytų, nebeaktualių „LG“ televizorių kainų ir skyrė 2244 eurų baudą.
Dėl klaidinančios reklamos į tarybą kreipėsi vartotojas, ketinęs įsigyti televizorių, kuriam turėjo būti pritaikyta 35 proc. nuolaida. Parduotuvėje pastebėjęs ir palyginęs pradinę prekės kainą su nauja prekės kaina vartotojas pastebėjo, kad taikoma tik 11 proc. nuolaida, o vartotojai buvo suklaidinti reklamoje nurodant padidintą pradinę prekės kainą.
„Džiaugiamės teismo sprendimu, kuris dar kartą patvirtino, kad vartotojams reklamose turi būti teikiama teisinga informacija. Jau keletą metų ypatingą dėmesį skiriame tam, jog vartotojai nebūtų klaidinami reklamose nurodant netikras, dirbtinai padidintas nuolaidas“, – pabrėžia Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotojas Elonas Šatas.
Kiekvieną dieną matome ir girdime įvairiausią reklamą, kuri dažnai nulemia vartotojo ekonominius pasirinkimus ir paskatina įsigyti prekių ar paslaugų. Deja, bet pasitaiko atvejų, kai pirkiniais nusiviliama, nes reklama neatitiko tikrovės. Reklama, kuri bet kokiu būdu klaidina vartotojus ir klaidinančiai veikia vartotojų ekonominį elgesį Lietuvoje ir Europos Sąjungoje yra draudžiama. Vartotoją gali klaidinti ir neteisinga, neišsami ir netinkamai pateikta reklama.
“Vienas iš dažniausiai pasitaikančių klaidinančios reklamos atvejų – neteisingas kainų palyginimas nurodant netikrą, neaiškią ir dirbtinai pakeltą pradinę prekės kainą. Vartotojų skundų dėl tokių ir panašių atvejų ypatingai padaugėja šventiniu laikotarpiu. Džiugu, kad vartotojai tampa atidesni, pastebi, kad skelbiamų nuolaidų metu populiariausių prekių parduotuvėse rasti sunku, o patikusios prekės kainą įsimena ir gali ją palyginti ir akcijų metu. Raginame vartotojus kritiškiau vertinti produkto reklamą, skelbiančią apie stebuklingas prekės savybes. Visais atvejais rekomenduojame pasidomėti, ar pardavėjas gali šias prekės savybes patvirtinti atliktais tyrimais, paieškoti informacijos apie gamintoją ir pardavėją bei paskaityti atsiliepimus internete.” – rekomenduoja Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė Alvita Armanavičienė.